U nas każdy guzik ma znaczenie

i jest na wagę złota

Dosłownie w kilku zdaniach …

 

Początki firmy KNEFLE sięgają czasów towarzysza Gomułki i Cyrankiewicza. Zakład ten powstał 01.04.1968 roku w Chorzowie przy ulicy Feliksa Dzierżyńskiego 57. Pierwszym właścicielem był mój ojciec Mieczysław Kaźmierczak, który własnoręcznie wykonał oprzyrządowanie do produkcji guzików do obciągania materiałem i przy pomocy mojej mamy Krystyny zaczynał karierę kapitalisty w czasach, gdy działalność „prywaciarzy” cieszyła się wielkim prestiżem oraz wszelką „pomocą” za strony Państwa. W między czasie zmienili się towarzysze I sekretarze rządzący Polską Ludową a ulica, przy której istnieje firma zmieniła nazwę na Katowicką. Następnym wyrobem, który był produkowany w naszej firmie to guziki dla tapicerów. Guziki te produkujemy nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

c
Do wiadomości klientów z poza Śląska „ knefle” po naszemu oznaczają guziki!

Z biegiem lat firma zaczęła produkować wyroby ze skóry o różnych kształtach i nadrukach. Jesteśmy w stanie wykonać dowolne elementy wg wzoru dostarczonego przez klienta. Mamy w sprzedaży guziki do konfekcji skórzanej, z żywicy oraz kokosa.

Współcześnie dużym powodzeniem u klientów a zwłaszcza grup rekonstrukcyjnych cieszą się guziki wojskowe z przed II Wojny Światowej jak też z czasu jej trwania. Są to guziki Wojska Polskiego oraz Wermachtu. Można u nas nabyć repliki orzełków Legionowych oraz innego wyposażenia wojskowego. Jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje współpracy.

W naszej firmie można nabyć guziki metalowe dla kominiarzy, myśliwych, strojów regionalnych, górników, ochotniczych straży pożarnych, marynarzy, itp. Rozwijamy produkcje drobnej galanterii turystycznej oraz pamiątkowej.

Jesteśmy bezpośrednim producentem oraz przedstawicielem firm z branży metalowej. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową oraz na miejscu w firmie. Z wszystkimi naszymi wyrobami można się zapoznać na tej stronie internetowej a kontakt jest możliwy przez pocztę mailową lub telefonicznie.

Z poważaniem

Andrzej Kaźmierczak